dasdas
dasdas
Afyonkarahisar Dinar Oto Galeri
Afyonkarahisar Dinar Oto Galeri
Sivas Gürün Emlakçılar
Sivas Gürün Emlakçılar
Erdoğan için Vatana İhanetten Suç Duyurusu 
Eklenme Tarihi: 2015-09-07 19:54:41


           

     Ankara Barosunun avukatlarından Veysel Kırıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında herkesin beklediği hareketi yaptı ve dün televizyon programının birinde yaptığı konuşmadan ötürü kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu.Erdoğan '400 vekili elde edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalasaydı, durum bugün çok farklı olurdu' cümlesini rahatça kurarak TCK 302. maddesinde yer alan “… devletin birliğini bozmak ve devletin bağımsızlığını zayıflatmak” suçunu işlemiş olduğu ve bu nedenle de VATANA İHANET'ten yargılanması talebinde bulundu.

             ŞEHİT AİLELERİNE HAKERET ETTİ

    Erdoğanın yapmış olduğu konuşmada AKP için 400 vekilin alınmasını istediği ve durumları bu şekilde açıkladığı anlaşılmakta, Kırıcı'nın verdiği dilekçede de bu konuya Anayasanın 103. maddesine karşı gelmesi ile değinilmektedir. 

      Erdoğanın yaptığı açıklamada bir devlet yöneticisine hatta insanlığa yakışmayacak şekilde “Bir baba ‘Benim beş evladım daha var. Bu vatan için beş evladımı da kendimle beraber feda etmeye hazırım” diyor. Bu babalar da var ama böyle karakteri bozuk olanlar da var” cümlesini kurdu.

Erdoğanın 400 Vekil İstemesi !

 

    Kırıcı'nın dilekçesinde Erdoğan'ın yargılanarak gerekli hapis cezasını alması şu cümlelerle ifade edildi :

“Onlarca şehit verdiğimiz bir saldırının hemen akabinde, bir siyasi parti için 400 milletvekili istemek, devletin birliğini bozmaya yönelik bir eylemdir. Şüpheli, Adalet ve Kalkınma Partisi 400 milletvekili çıkaramadığı takdirde terörün devam edeceği yönünde tehditvari ifadeler kullanmıştır. Cumhurbaşkanı olması sebebiyle tarafsız olması gereken şüpheli, bir siyasi parti için 400 milletvekili isteyerek Anayasayı da bir kez daha açıkça ihlal etmiştir. Şüphelinin yukarıda belirttiğimiz eylemleri ‘vatana ihanet’ kapsamındadır. Tüm bu nedenlerle; şüpheli Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin birliğini bozması ve Anayasa’yı ihlal etmesi nedeniyle cezalandırılmasını talep etme zarureti hasıl olmuştur.”