dasdas
dasdas
Afyonkarahisar Dinar Oto Galeri
Afyonkarahisar Dinar Oto Galeri
Sivas Gürün Emlakçılar
Sivas Gürün Emlakçılar
Kuru Üzümün Faydaları Nelerdir? 
Eklenme Tarihi: 2015-09-08 21:57:00


Sağlıklı yaşamın sırrı beslenmekten geçmektedir. Doğru ve sağlıklı beslenmek, sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam sunar. 

Kuru üzüm içerdiği mineraller açısından enerji deposu bir besin kaynağıdır. En yararlı faydalarından biri sindirim sistemini düzenlemesidir. Kabızlığı önleyici ve giderici etkisiyle bilinir. Mide ve bağırsak sorunları olan kişilere kuru üzüm yemeleri önerilir. 

Kuru üzüm bol kalorili bir besin kaynağıdır. Yoğun geçen bir günün ardından halsiz ve yorgun hissedilebilir. Yorgunluğun ve halsizliğin önüne, gün içinde bir avuç kuru üzüm yiyerek geçebilirsiniz. 

İçindeki magnezyum ve potasyum sayesinde, vücuttaki asit miktarını dengeleyicidir. Kuru üzüm yiyerek asit miktarı dengelenebilir ve bu sayede böbrek taşı, kalp hastalıkları gibi bir çok rahatsızlıktan korunabilir. 

Tatlı isteği oluştuğunda yapay ve şeker kullanan gıdalardansa, kuru üzüm tüketilmesi daha sağlıklıdır. Kuru üzümün kalorisi yüksek olduğu için diyetteki kişilere pek önerilmez. Ancak tatlı isteği olduğunda çikolata ya da dondurma gibi tatlılara yönelmektense, bir avuç kadar kuru üzüm tüketilebilir.