dasdas
dasdas
Afyonkarahisar Dinar Oto Galeri
Afyonkarahisar Dinar Oto Galeri
Sivas Gürün Emlakçılar
Sivas Gürün Emlakçılar
Zekayı Geliştiren Besinler Nelerdir? 
Eklenme Tarihi: 2015-09-08 22:15:20


Zekayı ve zihni açmak her ne kadar zekanın kullanılmasıyla ilgili olsa da, beslenmeyle de alakalıdır. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, beyni ve zekayı geliştiricidir. Peki zekayı geliştiren bu mükemmel besinler nelerdir?

Yumurta

Yumurta mükemmel bir yağ kaynağıdır. Beynin ihtiyacı olan yağı yumurtadan alması, zekanın gelişimi açısından faydalıdır.

Balık Tüketin 

Sardalya, uskumru gibi deniz ürünlerinin tüketilmesi zeka gelişimi konusunda oldukça faydası vardır. İçerdiği EFA sayesinde hafızayı ve öğrenme yetisini geliştirir. 

Biberiye Tüketin

Hafızayı güçlendiren en önemli yiyeceklerden biridir. Biberiye tüketilmesi beynin yorgunluğunu giderir. Ve hafızayı geliştirir. 

Çilek Yiyin

Meyvelerin faydaları sağlık açısından yadsınamaz. Özellikle çileğin, hafızanın güçlenmesi konusunda bir çok faydası vardır. Bunamayı geciktirir. 

Bitter Çikolata

Tatlı isteğiniz oluştuğunda abartmadan bir parça çikolata yemenizi tavsiye ediyoruz. Bitter çikolata, antioksidan etkisi sayesinde beyne oksijen taşınmasını hızlandırır ve zihnin daha açık kalmasını sağlar.

Zeka gelişimini sağlayan yukarıdakiler dışında bir çok besin kaynağı vardır. Patates, tahıl ürünleri, üzüm suyu gibi bir çok besinin zeka gelişimi açısından yararları vardr. 

Zeka gelişminin anahtarı sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Ayrıca gün içinde yapılabilecek egzersiz ve sporda zeka gelişimini olumlu olarak etkiler.